Ważne!!

W dziale „komunikaty do pobrania” zaktualizowany regulamin na sezon 2021 r. Pary na poszczególne półfinały zostaną rozpisane po zamknięciu systemu zgłoszeń.

Przypominamy iż 16.05.2021  upływa ostateczny termin zgłaszania par (wyłącznie przez trenerów) w poszczególnych kategoriach wiekowych na sezon 2021.

Opłaty za licencję należy dokonać przelewem na konto SZPS przed turniejami!!

Opublikowano Wydarzenia | Skomentuj

Sezon 2021 – ruszyły zapisy !!

Informuje, że z dniem 21.04.2021 został uruchomiony system zapisów do tegorocznych rozgrywek młodzieżowych o Mistrzostwo Województwa Śląskiego. poprzez beach.szps.pl. Trenerów proszę o wpisywanie par do poszczególnych kategorii wiekowych. Ostateczny termin zapisów to 16.05.2021 (23:50). Po tym terminie zapisy będą niemożliwe.

Wzorem lat ubiegłych prosimy o zgłoszenia tych którzy w tym sezonie podejmą się organizacji zawodów (zgodnie z obostrzeniami i pod pełnym rygorem sanitarnym). Zgłoszenia proszę kierować e-mailowo: pawlak@szps.pl

Niebawem na stronie beach.szps.pl pojawi się zaktualizowany regulamin obowiązujący w tym sezonie.

Opublikowano Wydarzenia | Skomentuj

Zasady dotyczące organizacji zawodów siatkówki plażowej na obszarze działania ŚZPS w Katowicach w związku z wystąpieniem stanu epidemii

     W związku z obowiązywaniem Rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Poz. 878) i  wynikającą  z  tych  przepisów  możliwością  organizacji  współzawodnictwa w siatkówce plażowej – Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach niniejszym wprowadza do odwołania lub do czasu uchylenia powyższego rozporządzenia następujące dodatkowe zasady wynikające z ww. przepisów jako obowiązujące we wszystkich rozgrywkach siatkówki plażowej organizowanych na terenie ŚZPS w Katowicach:

1. Postanowienia ogólne:

 •  Zawody odbywają się bezwzględnie bez udziału publiczności, w tym rodziców.
 • Podczas oficjalnej rozgrzewki i meczu wprowadza się obowiązek korzystania tylko z piłek zapewnionych przez organizatora. Po każdym meczu, piłki będą dezynfekowane przez sędziów zawodów.
 • Zaleca się zachowanie zasady dystansu społecznego (min. 2 m odległości) pomiędzy osobami, które nie przebywają aktualnie na obszarze pola gry.
 • Na każdym polu gry mogą przebywać wyłącznie zawodnicy i trenerzy uczestniczący w meczu oraz sędziowie i osoby zobsługi technicznej zawodów (limit - 2 osoby na boisko), przedstawiciel podmiotu udostępniającego obiekt (limit – 1 osoba na boisko), a także przedstawiciel personelu medycznego zawodów.
 • Na każdy z turniejów wyznaczony zostanie przez Wydział Siatkówki Plażowej ŚZPS przedstawiciel, którego zadaniem będzie egzekwowanie i dopilnowanie przestrzegania zasad zawartych w niniejszym dokumencie. Przedstawicielem tym może być także Sędzia Główny danego turnieju.
 • Uchylanie się od stosowania zasad opisanych w niniejszym dokumencie, może prowadzić do wykluczeniazawodników lub trenerów z uczestnictwa w zawodach. Decyzję w tym zakresie podejmują wspólnie: Sędzia Główny, przedstawiciel ŚZPS (jeśli został dodatkowo wyznaczony), przedstawiciel organizatora.

2. Uprawnienia i obowiązki organizatora:

Zgodnie z § 8. ust. 2. pkt. 1. ww. Rozporządzenia –

ŚZPS w Katowicach informuje, że przedstawiciele organizatora dysponują następującymi

uprawnieniami oraz obowiązkami:

 • Wspólnie z Sędzią Głównym i przedstawicielem ŚZPS (jeśli został dodatkowo wyznaczony) weryfikują liczbę osób korzystających z obiektu.
 • Zapewniają osobom korzystającym z obiektu lub sprzętu środki do dezynfekcji rąk.
 • Wspólnie z sędziami zawodów dezynfekują sprzęt sportowy (piłki) po każdym użyciu i każdej grupie korzystających.
 • Ograniczają kontakt pomiędzy grupami korzystających przez przestrzeganie zasady, że dopiero po opuszczeniu pola gry przez zespoły uczestniczące w poprzednim meczu, w polu gry pojawić się mogą zespoły – uczestnicy kolejnego spotkania.

3. Zmiany w ceremoniale meczowym podczas zawodów siatkówki plażowej.

 • Nie następuje przywitanie kapitanów przed meczem przed losowaniem.
 • Losowanie odbywa się z zachowaniem zasady dystansu społecznego (min. 2 m odległości między zawodnikami oraz każdym z kapitanów a sędzią).
 • Zmianie ulega formuła powitania zespołów przed meczem – na gwizdek sędziego zawodnicy wbiegają na linię końcową imachaniem pozdrawiają się, następnie ustawiają się na boisku, ewentualnie zmieniają strony boiska poza słupkami.
 • W trakcie meczu, zespoły zmieniają strony boiska za słupkami,  bez przybijania tzw. piątek. Trenerzy (w tych rozgrywkach, gdzie udział trenerów jest dozwolony) nie zmieniają stron boiska.
 • Na zakończenie meczu – zespoły ustawiają się na linii końcowej i dziękują sobie za mecz analogicznie jak przy przywitaniu (machaniem), a następnie udają się do  stref odpoczynku.
 • Po zakończeniu meczu, zespoły w nim uczestniczące niezwłocznie opuszczają pole gry. Dopiero po opuszczeniu pola gry przez zespoły uczestniczące w poprzednim meczu, w polu gry pojawić się mogą zespoły – uczestnicy kolejnego spotkania. W ten sposób zostanie ograniczony kontakt między zespołami opuszczającymi pole gry po meczu, a zespołami wchodzącymi na pole gry na następny mecz.

4. Zasady dekoracji zwycięzców zawodów.

 • W dekoracji uczestniczą wyłącznie zespoły (zawodnicy i trenerzy), które zajęły w zawodach miejsca od 1 do 4 oraz Sędzia Główny, przedstawiciel ŚZPS i organizatora zawodów.
 • Zaleca się odstąpienie od uścisków dłoni lub przybijania tzw. „piątek” podczas ceremonii dekoracji.
 • Czas trwania ceremonii dekoracji zwycięzców zawodów powinien być ograniczony do niezbędnego minimum.
Opublikowano Wydarzenia | Skomentuj

Rozgrywki 2020

Wydział Siatkówki Plażowej na swoim ostatnim spotkaniu zajął się rozgrywkami w sezonie 2020. Mimo problemów związanych z dostępnością obiektów będziemy się starali w miarę możliwości turnieje organizować. Ze względu na dużą ilość par w kategoriach dziewcząt odbędą się półfinały i później finały. Natomiast wśród chłopców odbędą się od razu turnieje finałowe.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna zatem bardzo prosimy o śledzenie stron beach.szps.pl i szps.pl, gdzie będą się ukazywać komunikaty dotyczące rozgrywek. W poniedziałek zamieszczony zostanie aneks do regulaminu na sezon 2020. Opłatę licencyjną proszę dokonywać na konto SZPS. Koszt jak w roku ubiegłym 20 zł/osoba.

Opublikowano Wydarzenia | Skomentuj

ROZGRYWKI 2020

Szanowni Państwo,

W imieniu Wydziału Siatkówki Plażowej Śląskiego Związku Piłki Siatkowej informuje, że z dniem 13.05.2020 zostaje uruchomiony system zapisów do tegorocznych rozgrywek młodzieżowych o Mistrzostwo Śląska poprzez beach.szps.pl. Trenerów proszę o wpisywanie par do poszczególnych kategorii wiekowych. Ostateczny termin zapisów to 27.05.2020 (23:55). Po tym terminie zapisy będą niemożliwe.

Obecna sytuacja dotycząca rozgrywek i ich miejsca jest bardzo niejasna. Większość obiektów jest w dalszym ciągu zamknięta, a ich właściciele/zarządcy czekają na wytyczne dotyczące działania. Zadajemy sobie pytanie czy rozgrywki się w ogóle odbędą – mamy nadzieje, że tak. Jednak to nie będą takie same rozgrywki jak latach minionych. Sytuacja zmusi nas na pewno do zmiany regulaminu, ale o tym będziemy mogli rozmawiać dopiero pod koniec maja. Wtedy też postaramy się ustalić kalendarz rozgrywek na ten sezon.

Zatem, czekamy na Was w systemie beach.szps.pl. O dalszych krokach będziemy informować drogą mailową. Czytajcie proszę również informację na stronie www.szps.pl.

Życzymy wszystkim zdrowia i do zobaczenia na boiskach siatkówki plażowej.

Wydział Siatkówki Plażowej SZPS

Opublikowano Wydarzenia | Skomentuj

Finał Mistrzostw Województwa Śląskiego Juniorów

Finał Mistrzostw Województwa Śląskiego Juniorów zostanie rozegrany na 16 par wyłonionych z turniejów półfinałowych, pełnym formatem w dwa dni 15-16.06.19.W pierwszym dniu mecze są rozgrywane do 24 włącznie.

Do półfinału MP awansują 4 najlepsze pary,jednakże ma zostać rozegrany mecz o 5 miejsce bo istnieje szansa na awans kolejnego zespołu.Pary ,które uplasują się na miejscach od 1 do 8 mają obowiązek zarejestrować się w systemie beach.pzps.pl.Początek turnieju o godz.9.00.

Obowiązuje następujące rozstawienie:R1-Im z Będzina,R2-Im z Radlina,R3-IIm z Będzina,R4-IIm z Radlina,R5-IIIm z Będzina,R6-IIIm z Radlina,R7-IVm z Będzina,R8-IVm z Radlina,R9-Vm z Będzina,R10-Vm z Radlina,R11-VIm z Będzina,R12-Dzika karta organizatora(Walawski Kacper  /Boduch Eryk) ,R13-VIIm z Będzina,R14-VIm z Radlina,R15-VIIIm z Będzina,R16-VIIm z Radlin.

Opublikowano Wydarzenia | Skomentuj

Finał Mistrzostw Województwa Śląskiego Kadetów

Finał Mistrzostw Województwa Śląskiego Kadetów rozegrany zostanie w Czechowicach-Dziedzicach w dniach 09-10.06.2019. Początek zawodów pierwszego dnia o godz.09.00,a drugiego o godz. 14.00.W turnieju udział będzie brało 16 par . 15 par zostało wyłonionych z trzech półfinałów rozegranych w Będzinie w Rybniku i Czechowicach-Dziedzicach, a 16 para będzie to dzika karta organizatora. Mecze będą rozgrywane w pełnym formacie. Rozstawienie w turnieju finałowym dokona w drodze losowania 30 minut przed zawodami Sędzia Główny. Zespoły,które  zajęły pierwsze miejsca w turniejach półfinałowych będą losowane jako R1,R2,R3. Drużyny  z drugich miejsc zagrają z R4,R5,R6. Zespoły z trzecich miejsc będą losowane jako R7,R8,R9. Drużyny z miejsc czwartych z turniejów w Będzinie i Rybniku rozlosowane zostaną jako R10 i R11,a R12 otrzyma zespół z dziką kartą organizatora(Piotrowski/Więcek),R13 czwarty zespół z Czechowic-Dziedzic,oraz R14,R15,R16 pary które zajęły piąte miejsca
Do ½ MP awans uzyska 5 najlepszych par.

Pary ,które uplasują się na miejscach od 1 do 8 mają obowiązek zarejestrować się w systemie beach.pzps.pl.

Opublikowano Wydarzenia | Skomentuj

Nowe pliki do pobrania

Szanowni zawodnicy, trenerzy, organizatorzy, rodzice, kibice,
W sekcji kominikaty do pobrania znajdzie wszystkie nowe dokumenty określające zasady organizacji zawodów w siatkówkce plażowej w roku 2019. Zachęcamy do lektury.
Przepisy gry – siatkówka plażowa 2017-2020

Handbook 2019 (Najważniejszy dokument określający zasady organizacji turniejów w Polsce)

Kluczowe zmiany w handbooku na rok 2019

Drabinki turniejowe 2019 (do wydruku)

Protokół meczowy siatkówka plażowa 2019

Procedura sprawdzenia miejsca upadku piłki 2019

Coaching w zawodach młodzieżowych 2019

Akredytacja trenera siatkówki plażowej na zawodach młodzieżowych 2019 (do wydruków, dla trenerów którzy okazali np. Formularz F02)

Opublikowano Bez kategorii, Wydarzenia | Skomentuj

Komunikat rozgrywek o Mistrzostwo Województwa Śląskiego Kadetów

Do rozgrywek o mistrzostwo Województwa Śląskiego Kadetów w siatkówce plażowej zgłosiło się 42 pary .Turnieje półfinałowe odbędą się odpowiednio w Będzinie dnia 25.05.2019 , w Czechowicach-Dziedzicach 26.05.2019,oraz w Rybniku 27.05.2019.

W turnieju w Będzinie wystartuje 14 par z których pierwsze 5 par uzyska awans do finału. W Czechowicach-Dziedzicach zagra 13 par i awans uzyska pierwsze 5 par,  natomiast w Rybniku zagra 15par z których pierwsze 5 par zagra w finale. Rozstawienie uczestniczących par w turniejach półfinałowych dokona Sędzia Główny zawodów  na 30 minut przed rozpoczęciem gier, rozstawiając po jednej parze z każdego zgłoszonego klubu , a pozostałe dolosowując.

Finał rozegrany zostanie w Czechowicach-Dziedzicach w dniu 09-10.06.2019, gdzie zagra 16 par, z których 15 par będzie wyłonionych z turniejów półfinałowych a 16 para będzie to  dzika karta dla organizatora rozstawiona jako R12. Wszystkie turnieje rozpoczynają się o godz.9.00.

Opublikowano Wydarzenia | Skomentuj

Komunikat rozgrywek o Mistrzostwo Województwa Śląskiego Młodzików

Z uwagi na małą liczbę zgłoszonych zespołów(22 pary) do eliminacji o Mistrzostwo Województwa Śląskiego Młodzików w siatkówce plażowej, Wydział Siatkówki Plażowej postanowił o rozegraniu tylko turnieju finałowego w Będzinie w dniach 01-02.06.2019.

Rozstawienie uczestniczących par w turnieju dokona Sędzia Główny zawodów  na 30 minut przed rozpoczęciem gier, rozstawiając po jednej parze z każdego zgłoszonego klubu , a pozostałe  dolosowując. Rozpoczęcie turnieju o godz. 9.00 . W pierwszym dniu mecze rozgrywamy do 32-go spotkania włącznie pełnym formatem, a pozostałe na drugi dzień. Dodatkowo drugiego dnia zostanie rozegrany mecz o 5. miejsce. Do półfinału Mistrzostw Polski awans uzyskają 4 najlepsze pary.

Opublikowano Wydarzenia | Skomentuj