Wytyczne do rozgrywek o Mistrzostwo Śląska na sezon 2023

Zgłoszenia do rozgrywek młodzieżowych można dokonywać tutaj https://beach.szps.pl/system/pl/tournament/admin . Termin ostateczny zgłoszenia pary w poszczególnych kategoriach wiekowych to 30.04.2023 godz. 23.59.( dotyczy rozgrywek młodzieżowych)

Podziału na grupy półfinałowe dokonuje osoba odpowiedzialna za poszczególne rozgrywki po zatwierdzeniu przez wydział siatkówki plażowej.

Przemysław Halapacz – młodzież dziewczęta

Mariusz Fiutek -  młodzież chłopcy

Piotr Kapa – seniorzy

 Zamiana/wycofanie się zawodnika/drużyny w turnieju finałowym

Wymiana zawodnika w turnieju półfinałowym może nastąpić na dowolnego zawodnika, z dowolnego klubu, który brał udział w rozgrywkach półfinałowych  dla danej kategorii i płci. W przypadku wycofania się całej drużyny z turnieju półfinałowego wolne miejsce jest przyznawane:

- w pierwszej kolejności kolejnej parze z półfinału,

- w drugiej kolejności organizatorowi, jeśli dana para brała udział w turnieju półfinałowym Mistrzostw Województwa.

W przypadku wycofania się całej drużyny z turnieju finałowego rozstawienie zespołów sklasyfikowanych niżej aniżeli wycofana drużyna wzrasta o jeden. Para zgłoszona w miejsce wycofanej drużyny rozstawiona jest z R 16

Regulamin rozgrywek

Ujednolicony system rozgrywania turniejów siatkówki plażowej rozgrywek młodzieżowych i seniorskich.

Turnieje młodzieżowe – jednodniowe: zakładając , że będą rozgrywane na dwóch boiskach, rozgrywamy je systemem brazylijskim, wg następujących diagramów :

 Diagram dla < lub = 12 zespołów – gdy w danym turnieju ilość będzie mniejsza lub równa 12 zespołom to gramy zarówno lewą, jak i prawą stronę pełnym formatem, czyli do dwóch wygranych setów. Każdy set do 21 punktów z zachowaniem dwóch punktów przewagi , oraz ewentualnie set III do 15 punktów i też z zachowaniem przewagi dwóch punktów.

 Diagram dla > 12 par <=16 zespołów – przy ilości powyżej 12, ale nie więcej niż 16 zespołów prawą stronę rozgrywamy dwa sety do 15 punktów, z zachowaniem dwóch punktów przewagi i ewentualnie set III też do 15 punktów i też z zachowaniem przewagi dwóch punktów. Natomiast lewą stronę gramy jeden set do 21 punktów z zachowaniem dwóch punktów przewagi. Jednak już od półfinałów, czyli od meczu nr 25 i 26 powracamy do systemu do dwóch wygranych setów do 15 punktów, z zachowaniem dwóch punktów przewagi. Ewentualnie set III ( tie – break ) też do 15 punktów i też z zachowaniem przewagi dwóch punktów.

 Diagram dla > 16 zespołów – przy ilości większej niż 16 zespołów o system grania decyduje Sędzia Główny turnieju z zastrzeżeniem, że nie mniej niż jeden set do 21 punktów z zachowaniem przewagi dwóch punktów.

W przypadku, gdy w którymś z turniejów półfinałowych zajdzie potrzeba wyłonienia konkretnego miejsca np. miejsca V – mecz musi się odbyć do dwóch wygranych setów, każdy do 15 punktów, z zachowaniem dwóch punktów przewagi ( ewentualnie set III też do 15 punktów, i też z zachowaniem przewagi dwóch punktów).

Każdy z klubów, przed rozpoczęciem turniejów eliminacyjnych ( półfinałowych ) może podać Sędziemu Głównemu do rozstawienia tylko jedną parę ( wg uznania trenera ). Pozostałe pary będą dolosowywane i może się zdarzyć, że przeciwko sobie będą grały zespoły z tego samego klubu.

Turnieje finałowe we wszystkich kategoriach ( młodzik, kadet, junior ) muszą być rozgrywane w systemie na 16 zespołów w dwa dni pełnym formatem, czyli do dwóch wygranych setów – każdy set do 21 punktów z zachowaniem dwóch punktów przewagi, i ewentualnie set III do 15 punktów, również z zachowaniem dwóch punktów przewagi. W rozgrywkach minisiatkówki gramy do 15 pkt.

W turnieju finałowym para gospodarzy z tzw. dziką kartą zostaje rozstawiona jako R12.

Turnieje seniorski ( dotyczy również mikstów ): System rozgrywania eliminacyjnych turniejów seniorskich będzie ustalany przed każdym turniejem przez Sędziego Głównego, Organizatora i koordynatora rozgrywek. Seniorskie turnieje finałowe we wszystkich kategoriach ( mężczyzn, kobiet, mikstów ) mają być rozgrywane pełnym formatem, czyli do dwóch wygranych setów – każdy set do 21 punktów z zachowaniem dwóch punktów przewagi, i ewentualnie set III do 15 punktów, również z zachowaniem dwóch punktów przewagi.

Wszystkie mecze półfinałowe każdego turnieju, rozpoczynają się równocześnie na dwóch boiskach.

Dotyczy rozgrywek młodzieżowych i seniorskich – w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych ostateczna decyzja o ewentualnej zmianie systemu rozgrywek podejmują wspólnie Sędzia Główny, organizator oraz z przedstawiciel Wydziału Siatkówki Plażowej. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
-->