Śląski duet na podium

Złoto na MP młodziczek wywalczyły Aleksandra Wąsowska i Agata Lamek ze Starogardu Gd., które pokonały cieszyński duet Adrianna Gaś/Martyna Kłoda. Na najniższym stopniu podium uplasowały się Sandra Korusiewicz i Magdalena Orlicka z Rumi.

W Strzelinie wystartowało 16 par z całej Polski, w tym 3 z Dolnego Śląska, które tydzień wcześniej półfinały przeszły niczym burza. Tym razem tak dobrze już nie było. Najwyżej skwalifikowany został duet Magdalena Pawlak/Marta Porada, który uległ, po dramatycznym spotkaniu, parze z Częstochowy – Agata Frątczak/Zuzanna Szynkiel i zakończył zmagania na miejscach 9-12. Warto podkreślić, że w tym roku, w porównaniu z poprzednim, turniej stał na bardzo wysokim poziomie i trudno było wskazać faworyta. Pierwszego dnia wiele spotkań kończyło się dopiero po tie-breakach, ale po dziewczynach nie było widać zmęczenia.

W niedzielę do rywalizacji przystąpiło sześć par. Rano na boiska wybiegły cztery zespoły, które walczyły o awans do półfinału. Sandra Korusiewicz/Magdalena Orlicka wygrały 2:1 z duetem Kamila Sawicka/Aleksandra Marcinkiewicz, natomiast para Anna Pawłowska/Paulina Niedźwiedzka pokonały 2:0 Frątczak/Szynkiel. Siatkarki z Radomia zmierzyły się w półfinale z duetem Adrianna Gaś/Martyna Kłoda. Zawodniczki z Cieszyna od samego początku narzuciły swój styl gry i kontrolowały przebieg spotkania, pewnie wygrywając 2:0, a w setach do 15 i 14. W drugim półfinale spotkały się dwa zespoły z Pomorza. Górą były siatkarki ze Starogardu Gdańskiego, które zrewanżowały się zawodniczkom z Rumi za porażkę w mistrzostwach województwa. – Duet ze Starogardu Gdańskiego w półfinale zagrał świetny mecz, zresztą tak samo jak w finale. Dziewczyny grały na luzie i nie popełniały błędów w końcówkach. Moje podopieczne zagrały dobre spotkanie w ćwierćfinale, ale w kolejnym nie udało się już utrzymać takiego samego poziomu – przyznał szkoleniowiec APS-u TPS Rumia, Mateusz Mikołajczak.

W spotkaniu o trzecie miejsce radomianki grały dobrze na zagrywce i pewnie zmierzały do zwycięstwa. Jednak w drugim secie od stanu 18:12 coś się zacięło, zawodniczki zaczęły popełniać błędy, natomiast Sandra Korusiewicz i Magdalena Orlicka zdobywały kolejne punkty i wygrały tę partię 21:18. Siatkarki z Rumi kontynuowały swoją dobrą grę w tie-breaku, zaczęły od prowadzenia 3:0. Radomianki nie potrafiły się pozbierać i wrócić do dyspozycji z początku meczu, dlatego uległy 5:15. – To, co zdarzyło się w drugiej partii, gdy przegrywaliśmy 12:18, jest pięknem siatkówki. Powiedziałem moim zawodniczkom, żeby się nie poddawały, zmieniły taktykę zagrywki i zagrały na maksymalnym ryzyku. 9 punktów zdobytych z rzędu pozwoliło nam wygrać seta i tak nakręciło Magdę i Sandrę, że tie-breaka wygrały 15:5. Nieprawdopodobny przebieg tego meczu sprawił, że ten brązowy medal smakuje nam jak złoty -dodał trener Mikołajczak.

W finale spotkały się dwie niepokonane pary w tym turnieju. Lepiej rozpoczął duet Aleksandra Wąsowska/Agata Lamek, które pierwszego seta pewnie wygrały 21:14. W drugim również prowadziły, jednak w końcówce odrobiły siatkarki z Cieszyna. Gra toczyła się punkt za punkt, więcej zimnej krwi zachowały siatkarki ze Starogardu Gdańskiego, to one wygrały 22:20 i mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Warto dodać, że dwa miesiące wcześniej Wąsowska i Lamek zdobyły złoto na hali w mistrzostwach Polski młodziczek. MVP turnieju została Martyna Kłoda.

Klasyfikacja końcowa:

1. Wąsowska Aleksandra/Lamek Agata (UKS Libero Starogard Gd.)
2. Gaś Adrianna/Kłoda Martyna (VC Victoria Cieszyn)
3. Korusiewicz Sandra/Orlicka Magdalena (APS TPS Rumia)
4. Pawłowska Anna/Niedźwiedzka Paulina (MUKS 13 Radom)
5-6. Sawicka Kamila/Marcinkiewicz Aleksandra (UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie)
Frątczak Agata/Szynkiel Zuzanna (SPS Poliechnika Częstochowska)
7-8. Piątek Inga/Roch Zuzanna (MKS Dąbrowa Górnicza)
Bator Aleksandra/Brzuzy Weronika (MUKS 13 Radom)
9-12. Mejka Natalia/Sitnik Kamila (MKS Zryw Volley Iława)
Pawlak Magdalena/Porada Marta (UKS Tygrysy Strzelin)
Gorzka Monika/Karpińska Joanna (MKS Zryw Volley Iława)
Wilczak Katarzyna/Patek Aleksandra (UKS Mikrus Katowice)
13-16. Żołądek Kamila/Raba Wiktoria (UKS Tygrysy Strzelin)
Bilicka Dominika/Stasiak Aleksandra (In-Sel MKS Łódź)
Maziakowska Anna/Mielczarek Sandra (Gwardia Wrocław)
Skipirzepa Julia/Gutowska Aleksandra (UKS Atena Warszawa)

źródło: siatka.org

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.